W poniedziałek, 11 kwietnia kilkanaście minut po godz. 11:00, braniewscy strażacy zostali wezwani do kolejnego  zdarzenia drogowego .

W pobliżu szkoły podstawowej, na przejściu dla pieszych, samochód osobowy renault megane uderzył w barierkę ochronną a następnie dachował. Autem podróżowało dwóch mężczyzn, którzy nie odnieśli obrażeń. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie zabezpieczyli miejsce wypadku, postawili pojazd na koła, następnie odłączyli akumulator oraz zneutralizowali wycieki z pojazdu. Auto zostało przemieszczone na pobocze. Uszkodzony fragment barierki został wycięty a z drogi usunięte rozbite szkło. Na miejscu oprócz strażaków obecni byli braniewscy policjanci oraz zespół ratownictwa medycznego.

/st. kpt. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie/