Kwadrans przed godz. 16:00, 29 marca dyżurny operacyjny powiatu przyjął zgłoszenie wypadku drogowego, na drodze krajowej nr 7 w okolicy miejscowości Piławki.

Zgłaszający informował, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z zestawem ciężarowym. W osobowej skodzie znajdowały się trzy osoby, w tym dziecko, które nie mogły wydostać się z pojazdu, kierowca ciężarówki opuścił samochód samodzielnie. Do wypadku zadysponowane zostały dwa zastępy pożarnicze z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłomłynie oraz dwa zastępy z ostródzkiej jednostki ratowniczo-gaśniczej. Strażacy zastali całkowicie rozbite osobowe auto i natychmiast przystąpili do wykonywania dostępu do poszkodowanych przy pomocy ratowniczych narzędzi hydraulicznych. Po uwolnieniu kobiety, mężczyzny i dziecka, wspólnie z ratownikami medycznymi, udzielali pomocy medycznej poszkodowanym. Ranny mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Olsztynie, kobieta  ambulansem również została zabrana do szpitala. Przez blisko 50 minut reanimowane na miejscu wypadku było dziecko, niestety lekarz stwierdził jego zgon.

Strażacy ponadto zabezpieczyli miejsce zdarzenia pod względem pożarowym. Ruch na DK 7 był zablokowany ponad 2 godziny.

tekst: G. Różański, zdjęcia: M. Wiśniewski