Dwadzieścia minut po godzinie 13.00, 19 lutego wpłynęło zgłoszenie do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Ostródzie informujące o wypadku w okolicy miejscowości Ryńskie.

Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Do działań ratowniczych wyjechały dwa zastępy pożarnicze i samochód dowodzenia z ostródzkiej jednostki ratowniczo-gaśniczej. Strażacy po 8 minutach dojechali na miejsce zdarzenia i zastali zgodnie z informacją ze zgłoszenia samochody osobowe po zderzeniu czołowym. Pojazdami podróżowało w sumie sześć osób, volkswagenem mężczyzna i peugeotem pięć kobiet. Dwie poszkodowane i mężczyzna znajdowali się poza pojazdami z widocznymi obrażeniami, trzy poszkodowane kobiety uwięzione były w samochodzie. Strażacy natychmiast przystąpili do wykonywania dostępu do rannych kobiet przy użyciu ratowniczych narzędzi hydraulicznych, odcięli dach i drzwi i następnie rozparli deskę rozdzielczą auta. Równolegle udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm kobietom, które znajdowały się poza pojazdem. Wszyscy uczestnicy wypadku zostali zabrani do szpitali. W drugiej fazie akcji strażacy usunęli substancję ropopochodną z jezdni.

tekst i zdjęcia: G. Różański