Kilka minut po godzinie 22.00, 14 grudnia doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów, na obwodnicy Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 7.

Na miejsce zdarzenia wyjechały dwa zastępy pożarnicze z ostródzkiej jednostki ratowniczo-gaśniczej. Strażacy na miejscu akcji zastali busa i osobowego volkswagena, po zderzeniu czołowym. Samochodami podróżowali kierujący nimi mężczyźni. Kierowca busa samodzielnie wydostał się z auta, nie wymagał udzielania pomocy medycznej. Strażacy przystąpili do ewakuacji poszkodowanego kierowcy volkswagena, który zaczął tracić przytomność. Poszkodowany, który nie był zakleszczony w pojeździe, ułożony został przez strażaków na noszach typu „deska” i ewakuowany w miejsce bezpieczne. Strażacy zgodnie z zasadami kwalifikowanej pierwszej pomocy, monitorowali czynności życiowe mężczyzny i przeprowadzili badanie urazowe. Po chwili odzyskał on przytomność. Został zabrany przez zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego do szpitala. Strażacy zabezpieczyli pojazdy pod względem pożarowym, odłączyli akumulatory i sprawdzili czy nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych. Ruch drogowy na tym odcinku DK 7 był zablokowany około dwóch godzin.

tekst: G. Różański, zdjęcia: D. Szczesny