Do groźnego zdarzenia doszło w dniu 13.12.2015 r. na drodze krajowej nr 65 w miejscowości Kozaki. Kilka minut po godzinie 14:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gołdapi wpłynęło zgłoszenie o tym wypadku.

Natychmiast  zostały zadysponowane 2 zastępy gołdapskich strażaków oraz zastęp z OSP w Górnem. Na miejscu okazało się, że na jezdni stoją dwa uszkodzone samochody osobowe.  Uczestnicy wypadku znajdowali się poza pojazdami.  Działania strażaków ograniczyły się do udzielenia pierwszej pomocy trzem uczestnikom kolizji, zabezpieczenia miejsca zdarzenia, zabezpieczenia wycieku płynów eksploatacyjnych oraz kierowania ruchem drogowym. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zdecydował o zabraniu poszkodowanych do szpitali w Ełku oraz Suwałkach.

W niedzielę w powiecie gołdapskim panowały bardzo złe warunki atmosferyczne. Przez większość dnia padał dość intensywnie śnieg z deszczem, co mogło przyczynić się do wielu niebezpiecznych sytuacji na drogach.

/tekst: st. kpt. Kamil Pawlukanis, zdjęcia: Jacek Rakowski - www.goldap.info/