Kilka minut przed godzina 1:00, 9 grudnia dyżurny operacyjny powiatu przyjął zgłoszenie o palącym się samochodzie w okolicy miejscowości Jędrychówko.

Do zdarzenie wyjechały dwa zastępy pożarnicze z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Morągu. Po kilku minutach strażacy dojechali na miejsce akcji, gdzie zastali objęty całkowicie płomieniami samochód osobowy, po uderzeniu w drzewo. W samochodzie widoczne było zwęglone ciało. W pobliżu samochodu leżał nieprzytomny mężczyzna. Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej, równolegle udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Mężczyzna miał poważne obrażenia kończyn, strażacy unieruchomili złamania oraz opatrzyli rany głowy. Cały czas monitorowali obecność oddechu i tętna u  poszkodowanego. Mężczyzna po chwili odzyskał przytomność, został przekazany zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego, który przewiózł go do szpitala.

tekst: G. Różański, zdjęcia: P. Wlazłowski