Kilka minut przed godziną 13:30, 16 listopada dyżurny powiatu przyjął zgłoszenie o palącym się samochodzie nieopodal miejscowości Boguszewo w gm. Miłomłyn.

Mężczyzna przekazał informację, że auto osobowe uderzyło w drzewo i zaczęło się palić. W pojeździe znajdował się kierowca, którego uratował przejeżdżający tą drogą mężczyzna. Bohatersko wydobył poszkodowanego z pojazdu, który zaczynał się palić, i przeniósł go w bezpieczne miejsce. Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy pożarnicze z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Ostródzie oraz ochotnicze straże pożarne z Miłomłyna i Liwy. Strażacy na miejscu zdarzenia zastali samochód osobowy objęty całkowicie płomieniami, kilkanaście metrów dalej leżał poszkodowany mężczyzna pod opieką innych kierowców. Strażacy przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy rannemu oraz równolegle podali pianę gaśniczą na palące się auto. Mężczyznę przekazano zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego, który po chwili zjawił się na miejscu akcji. Ranny mężczyzna został zabrany do szpitala.

tekst/zdjęcia: G. Różański