Od kilku dnia na terenie powiatu ostródzkiego wieje silny wiatr, który w porywach osiąga prędkość nawet do 75 km/h.

W niedzielę 8 listopada, do godziny 12:00 odnotowaliśmy już kilkanaście zgłoszeń związanych z powalonymi przez silne podmuchy wiatru drzewami, zerwanymi elementami dachów na drogi, chodniki  oraz tory kolejowe. Jedno ze zgłoszeń informowało, że złamało się drzewo, które uszkodziło rogatkę kolejową oraz tarasuje szlak kolejowy i jezdnię w obrębie przejazdu kolejowego. Do zdarzenia doszło kwadrans po godzinie 10. Na miejsce akcji zadysponowano wóz bojowy z ostródzkiej jednostki ratowniczo-gaśniczej. Strażacy usunęli powalone konary z jezdni i torów kolejowych. Niestety wiatrołom uszkodził szlaban kolejowy na przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Drwęckiej. PKP wprowadziło tu ręczne sterowanie ruchem drogowym.

APELUJEMY o zachowanie szczególnej ostrożności, nie przebywanie pod drzewami i nie parkowanie pod nimi samochodów.

Do działań związanych ze skutkami silnego wiatru do godziny 12:00 zadysponowanych jest już kilkudziesięciu strażaków.

tekst: G. Różański, zdjęcia: J. Żabik