Wczoraj, 21.10.2015 roku około godziny 18.30, do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gołdapi wpłynęło zgłoszenie o wybuchu ciągnika rolniczego w miejscowości Piękne Łąki w gm. Gołdap. Dyżurny na miejsce zdarzenia zadysponował niezwłocznie dwa zastępy strażaków z gołdapskiej jednostki.

Na miejscu potwierdziła się treść zgłoszenia. Wykonujący prace ziemne kierowca ciągnika najechał prawdopodobnie na niewybuch. Eksplozja niewybuchu uszkodziła pojazd oraz spowodowała bardzo rozległe uszkodzenia ciała kierowcy ciągnika.  W chwili przybycia zastępów straży pożarnej poszkodowany znajdował się pod opieką ratowników medycznych, którzy następnie przewieźli go do szpitala. Policja zabezpieczyła teren do czasu przybycia saperów.

Dziś  natomiast (22.10.2015r.) na prośbę policji gołdapscy strażacy pomogli w wydobyciu ciągnika na jezdnię. Na miejscu obecni byli cały czas saperzy z jednostki wojskowej w Giżycku oraz policjanci. Niestety, kierujący ciągnikiem w wyniku poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

/tekst: st. kpt. Kamil Pawlukanis, zdjęcia: mł.asp. Józef Wilczewski/