Około godziny 21:00, 18 października doszło do poważnego wypadku drogowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 7 z ul. Twardą w Miłomłynie.

Zgłaszające zdarzenie osoby, informowały dyżurnego powiatu, że doszło do zderzenia osobowego fiata z ciężarówką marki Volvo. Dyżurny powiatu ustalił, że w pojeździe osobowym znajdują się osoby poszkodowane, które nie mogą się z niego wydostać. Natychmiast zadysponował do zdarzenia dwa wozy bojowe z ostródzkiej jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz dwa wozy bojowe z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłomłynie. Strażacy na miejscu zdarzenia zastali, tak, jak wynikało ze zgłoszenia, samochód osobowy fiat, na który najechał skład ciężarowy. W aucie osobowym znajdowali się trzej mężczyźni, którzy byli zakleszczeni. Strażacy bezzwłocznie przystąpili do wykonywania dostępu do osób poszkodowanych. Użyte zostały specjalistyczne narzędzia hydrauliczne, którymi usunęli dach i drzwi w samochodzie osobowym. Poszkodowani zostali przetransportowani do karetek pogotowia ratunkowego. Dwóm ciężko rannym mężczyznom pomocy medycznej udzieliły zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego. Trzeciemu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej udzielili strażacy i następnie przekazali go zespołowi PRM, który przybył po chwili na miejsce zdarzenia. Ustalono, ze pojazdem podróżowało czterech mężczyzn, kierowca Fiata samodzielnie opuścił samochód i zgłosił się do karetki pogotowia. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Droga krajowa nr 7 była zablokowana ponad godzinę. Wstępne ustalenia policji wskazują, że kierowca osobowego fiata nie zastosował się do znaku STOP.

tekst: G. Różański, zdjęcia: Ł. Zaniewski.