W odstepie zaledwie 3 trzech godzin na skrzyżowaniu ulic Targowej z Armii Krajowej w Węgorzewie doszło do dwóch wypadków.

W pierwszym doszło do zderzenia samochodów osobowych marki Volkswagen  - Passata i Transportera.  Passatem podróżowało pięć osób, w tym 11-letnie dziecko,  Transporterem zaś podróżował sam  kierowca. W momencie dojazdu węgorzewskich strażaków na miejscu wypadku znajdował się zespół ratownictwa medycznego. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączaniu akumulatorów w pojazdach, wykonaniu dostępu do dwóch uwięzionych w passacie osób poprzez wycięcie przednich i tylnych drzwi z lewej strony. Poszkodowanymi w wypadku zajmował się ZRM, lekarz stwierdził konieczność hospitalizacji czterech osób (w tym dziecka). Na czas prowadzonych działań drogi były zablokowane (policja wyznaczyła objazd).

W drugim zdarzeniu uczestniczyły również dwa pojazdy osobowe. Na szczęście w tym przypadku  nikt nie odniósł obrażeń. Przybyli na miejsce strażacy z KP PSP Węgorzewo zabezpieczyli teren, odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach i usunęli wraki pojazdów z drogi.

Tekst. asp. Grunwald T. zdj. mł.kpt. Wojtczuk M. asp. Grunwald T.