W dniu 8 sierpnia 2015 r. o godz. 19. 23 strażak dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w okolicach miejscowości Garbno. Natychmiast do zdarzenia wyjechali kętrzyńscy strażacy.

Na miejscu okazało się, że samochód leży w przydrożnym rowie, a strażaków ratowników jest więcej niż wyjechało z naszej strażnicy. W miejscu wypadku działał już mł. ogn. Andrzej Piróg strażak naszej jednostki, który w wolnym czasie akurat przejeżdżał tą drogą. Natychmiast zabezpieczył miejsce wypadku, wyciągnął kierowcę z uszkodzonego pojazdu, a także udzielił mu pierwszej pomocy, aż do przyjazdu strażaków i ratowników medycznych. Następnie zaopatrzono poszkodowanego w zakresie medycznym i karetką został przewieziono do kętrzyńskiego szpitala.
Okoliczności zdarzenia bada kętrzyńska Policja.
Zdjęcia: archiwum KP PSP Kętrzyn.
Przekazał: mł. bryg. Szymon Sapieha.