W dniu 1 sierpnia o godz. 7:49 strażak dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku, do jakiego doszło w samym centrum Kętrzyna na ul. Sikorskiego.

Do zdarzenia alarmowo wyjechali kętrzyńscy strażacy. Na miejscu zastali samochód osobowy, który uderzył w słup oświetleniowy. Pojazdem podróżowały trzy osoby - jedna samodzielnie opuściła rozbity pojazd, natomiast dwie pozostałe znajdowały się wewnątrz. Pasażer na tylnej kanapie był nieprzytomny, miał  zachowane czynnościi życiowe.

Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, podali prąd gaśniczy do komory silnika, odłączyli akumulator i zabezpieczyli instalację LPG. Jednocześnie wydobyli poszkodowanych z rozbitego pojazdu – w tym celu musieliśmy użyć ciężkich narzędzi hydraulicznych. Wspólnie z ratownikami medycznymi zaopatrzyli poszkodowanych pod względem medycznym i na deskach przekazali ich do karetek. Następnie zabezpieczyli płyny eksploatacyjne wyciekające z pojazdu za pomocą specjalnego sorbentu. Uszkodzony maszt oświetleniowy został przekazany przedstawicielowi Urzędu Miasta Kętrzyn.

Przyczynę i okoliczności zdarzenia bada kętrzyńska policja.

Zdjęcia: mł. ogn. Krzysztof Lebiedziok.

Przekazał: mł. bryg. Szymon Sapieha