W piątek, 24 lipca o godz. 12.04 do stanowiska kierowania KP PSP w Bartoszycach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów na drodze krajowej nr 51, na wysokości miejscowości Dąbrowa.

Podczas manewru wyprzedzania kierującym samochodem osobowym uderzył w przednie koło nadjeżdżającego z naprzeciwka ciągnika rolniczego. Siła uderzenia była tak duża, że osobowy opel odbił się od ciągnika, uderzył w samochód ciężarowy i wpadł do przydrożnego rowu. W trakcie tego zdarzenia uszkodzony został również jeszcze jeden pojazd. Oderwane elementy nadwozia opla uszkodziły przód innego samochodu osobowego, który najechał na miejsce wypadku. Osoby biorące udział w zdarzeniu samodzielnie opuściły pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. Kierujący oplem został przewieziony do bartoszyckiego szpitala na obserwację.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatorów oraz pomocy w kierowaniu ruchem. Na miejscu zdarzenia pracowały 4 zastępy straży pożarnej, policja oraz pogotowie ratunkowe. /tekst: kpt. Piotr Kowalski, zdjęcia: asp. sztab. Piotr Grabuś/