Około godziny 12:00, 19 czerwca wpłynęło zgłoszenie do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Ostródzie o dwóch osobach, które wypadły z łódki wędkarskiej na jeziorze Bartążek w miejscowości Winiec.

Natychmiast zadysponowane zostały trzy zastępy ze sprzętem pływającym z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Ostródzie oraz dwa zastępy i sprzęt pływający z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłomłynie. Strażacy na miejscu zdarzenia zostali poinformowani przez świadków, że za zakolem jeziora dwóch wędkarzy znajduje się w wodzie.Błyskawicznie zwodowali więc ponton ratunkowy i udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali dwóch poszkodowanych, jeden przytomny znajdował się na wywróconej do góry dnem łodzi, drugi nieprzytomny znajdował się około 15 metrów od łodzi. Obydwu poszkodowanych ewakuowali na brzeg jeziora, gdzie przystąpili do reanimacji mężczyzny, który nie miał oznak życia. Reanimację strażacy prowadzili do momentu przekazania poszkodowanego, przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego. Niestety, lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Drugi poszkodowany został zabrany do szpitala. Przyczyny zdarzenia bada policja.

Tekst: G. Różański, zdjęcia: M. Świdczuk