W piątek, 12 czerwca strażacy z jednostki ratowniczo–gaśniczej PSP w Braniewie uczestniczyli w czterech poważnych zdarzeniach na terenie miasta i powiatu braniewskiego.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 11:00 w miejscowości Świętochowo w gm. Braniewo. W wyniku pożaru trawy jedna osoba została ranna. Oparzenia rannego mężczyzny okazały się na tyle poważne, że lekarz ZRM podjął decyzję o transporcie poszkodowanego z wykorzystaniem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy oprócz gaszenia ognia skupili się również na udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanemu.

Kilka minut później na drodze krajowej K 54 auto osobowe zderzyło się z motorowerem. W wyniku wypadku kierujący jednośladem poniósł śmierć na miejscu. Droga krajowa została zablokowana na blisko cztery godziny.

W godzinach wieczorno–nocnych odnotowano kolejne dwa wypadki drogowe, w których rannych zostało łącznie pięć osób. Około godz. 21:30 w Braniewie przy ulicy Kościuszki kierujący bmw stracił panowanie nad autem, które wpadło w poślizg i uderzyło bokiem w przydrożne drzewo. Strażacy w działaniach ratowniczych wykorzystali narzędzia hydrauliczne. W zdarzeniu dwie osoby zostały ranne.

Około godz.00:40 na drodze wojewódzkiej W 507 w pobliżu miejscowości Pieniężno honda na łuku drogi wpadła w poślizg i uderzyła bokiem od strony pasażera w przydrożne drzew. Trzy osoby zostały ranne i przewiezione do szpitala. Na miejscu wypadku pracowali strażacy z JRG PSP w Braniewie oraz ochotnicy z OSP Pieniężno.

/st. kpt. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie/