Trzy osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło 8 maja 2015 roku około godziny 14:50 w okolicach miejscowości Cimochy. W wyniku zderzenia samochodu ciężarowego przewożącego dłużyce z samochodem osobowym, kłody drewna spadły z naczepy przygniatając samochód osobowy, którym podróżowały trzy osoby.

Dwunastoletnia dziewczyna opuściła pojazd samodzielnie, dwie pozostałe poszkodowane strażacy musieli wydostać przy użyciu sprzętu hydraulicznego oraz pilarek do drewna. Po usunięciu kłód drewna i odcięciu dachu osoby poszkodowane ewakuowano z pojazdu przy użyciu specjalistycznych noszy i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.  Na miejsce akcji koordynator działań medycznych zadysponował śmigłowiec z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wszystkie osoby podróżujące samochodem osobowym zostały zabrane do szpitala, kierowca samochodu ciężarowego nie wymagał hospitalizacji. Teren akcji zabezpieczono do momentu zakończenia czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, następnie usunięto dłużyce z jezdni,  właściciele pojazdów biorących udział w zdarzeniu odholowali samochody z miejsca wypadku. W akcji trwającej ponad 5 godzin brało udział 26 strażaków z jednostki w Olecku i ochotniczych straży z Wieliczek, Cimoch i Kleszczewa.

/zdjęcia: kpt. Łukasz Grzymkowski, tekst: st.kpt. Tomasz Jagłowski/