W dniu 4 maja 2015 r. o godzinie 12:26 strażak dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku do jakiego doszło na drodze Kętrzyn – Węgorzewo w okolicach miejscowości Leśniewo.

Do zdarzenia alarmowo wyjechali strażacy PSP z Kętrzyna i Węgorzewa oraz ochotnicy ze Srokowa, którzy byli pierwsi na miejscu. Stwierdzili oni, że samochód ciężarowy uderzył w drzewo. W kabinie uszkodzonego pojazdu znajdował się kierowca, który nie mógł samodzielnie się z niej wydostać. Działania strażaków-ochotników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów. Poszko dowanemu złożono kołnierz ortopedyczny. Po dojeździe strażaków z Węgorzewa wspólnie przystąpiono do wydobycia poszkodowanego z kabiny pojazdu, w tym celu musieliśmy użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Kierowca został  przekazany personelowi zespołu ratownictwa medycznego i następnie przetransportowany do szpitala  w Kętrzynie.

Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczaniu miejsca wypadku przed dostępem osób postronnych. Właściciel firmy podstawił samochód zastępczy, na który przeładowano przewożony towar (sznur rolniczy, worki saletry amonowej i inne środki nawozowe). Działania ochotników polegały na uprzątnięciu jezdni z elementów uszkodzonego pojazdu oraz wycięciu uszkodzonego drzewa, które mogło zagrażać uczestnikom ruchu drogowego.

Droga wojewódzka nr 630 była zablokowana, policja zorganizowała objazdy.

Okoliczności i przyczynę wypadku bada kętrzyńska policja.

Tekst i zdjęcia: mł. bryg. Szymon Sapieha