W sobotę, 4 kwietnia w godzinach przedpołudniowych braniewscy strażacy wezwani zostali do zdarzenia drogowego z udziałem toyoty.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi szybkiego ruchu S22, pomiędzy węzłami drogowymi Braniewo Południe - Braniewo Północ. Podróżujący autem obywatel Federacji Rosyjskiej stracił panowanie nad pojazdem,  uderzył w przydrożną skarpę, a następnie samochód przewrócił się. Jeden pas drogi S 22 został zablokowany przez uszkodzone auto.  Kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń.

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, oprócz zabezpieczenia miejsca zdarzenia, postawili uszkodzone auto na koła, a następnie usunęli go z drogi przywracając płynność ruchu. Na miejscu zdarzenia oprócz strażaków obecni byli braniewscy policjanci oraz służba utrzymania drogi S 22.

/st. kpt. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie/