W nocy z 28 na 29 marca o godz. 4. 34 strażak dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku do jakiego doszło na drodze Kętrzyn – Węgorzewo w okolicach miejscowości Stara Różanka.

Do zdarzenia alarmowo wyjechali kętrzyńscy strażacy, którzy zastali na miejscu samochód osobowy, który uderzył czołowo w przydrożne drzewo. W samochodzie znajdował się uwięziony kierowca. Działania kętrzyńskich strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, odłączeniu zasilania instalacji gazowej. Aby wydobyć poszkodowanego z uszkodzonego pojazdu strażacy musieli użyć zestawu narzędzi hydraulicznych. Po zaopatrzeniu obrażeń przez zespół ratownictwa medycznego poszkodowanego ewakuowano na noszach do karetki, a następnie zawieziono do szpitala powiatowego w Kętrzynie. Dalsze działania polegały na pomocy policji w zabezpieczeniu i oświetleniu terenu.

Przyczynę i okoliczności zdarzenia bada kętrzyńska policja.

Strażacy i policjanci apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę - zbliża się okres świąteczny, a ruch na naszych drogach będzie wzmożony, więc noga z gazu.

Zdjęcia: st. asp. Kamil Bernard.

Przekazał: mł. bryg. Szymon Sapieha