28 lutego kilkanaście minut po godzinie 16:00 w Głodówku w gm. Miłakowo doszło do wypadku. Samochód osobowy, którym podróżowało dwóch mężczyzn, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

W wyniku zderzenia obaj mężczyźni pozostawali w pojeździe, byli przytomni, jednak ze względu na zniszczenia karoserii dostęp do nich był utrudniony. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, całkowitym zamknięciu drogi dla ruchu pojazdów oraz odłączeniu akumulatora. Następnie strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego kierowcy, a także pomogli ratownikom ZRM w przetransportowaniu poszkodowanych do karetek. W działaniach brały udział zastępy z jrg Morąg, jrg Lidzbark Warmiński, OSP Miłakowo i OSP Orneta.

tekst: P. Wlazłowski/KP PSP Ostróda, zdjęcia: M. Kuźniewski/OSP Orneta