Kilkanaście interwencji straży pożarnej odnotowanych w weekend to bilans działania silnego wiatru na terenie powiatu braniewskiego.

W sobotę w godzinach popołudniowych i nocnych strażacy z powiatu braniewskiego interweniowali kilkanaście razy usuwając konary oraz  powalone drzewa z dróg. Działania prowadzili na drogach wojewódzkich w pobliżu miejscowości Narusa, Jędrychowo oraz Stępień, dodatkowo na drogach powiatowych na terenie gmin Wilczęta, Braniewo oraz Pieniężno. W działaniach związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru uczestniczyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażacy-ochotnicy z Fromborka, Wilcząt i Pieniężna. W Braniewa w nocy z soboty na niedzielę strażacy z JRG PSP usuwali uszkodzone zadaszenie balkonu w bloku mieszkalnym przy ulicy Kościuszki. Silny i porywisty wiatr uniemożliwił wykorzystanie w działaniach podnośnika hydraulicznego będącego na wyposażeniu straży pożarnej. Strażacy zdemontowali uszkodzony daszek, który stanowił zagrożenie dla innych mieszkań oraz mieszkańców. Dodatkowo w niedzielę strażacy z PSP zabezpieczyli część poszycia dachu, które zostało poderwane przez wiatr w jednym z budynków mieszkalnych w gminie Braniewo. Zabezpieczono również plandeki, które zostały zerwane z przykrytych płodów rolnych w jednym z przedsiębiorstw produkcyjnych. Silny wiatr spowodował, że na drogach znalazła się duża ilość gałęzi, konarów, które mocno utrudniały ruch oraz stanowiły zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

/st. kpt. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie/