30 grudnia  przed godz. 13.00  dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym  na drodze krajowej nr 51.

Do wypadku doszło tuż przed Lidzbarkiem Warmińskim od strony Olsztyna. Strażacy, po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastali samochód osobowy leżący na dachu w rowie. Pojazdem podróżowało pięć osób - dwoje dorosłych i trójka dzieci. Wszyscy zdołali wydostać się z rozbitego pojazdu o własnych siłach  przed  przybyciem sił ratunkowych.  Trzeba przyznać, że uczestnicy wypadku mieli sporo szczęścia, rów do którego wpadło auto na tym odcinku drogi jest stosunkowo głęboki. Osoby poszkodowane, przytomne,  bez widocznych obrażeń ciała zostały przebadane przez lekarza  i  zabrane na obserwacje do szpitala w Lidzbarku Warmińskim. Strażacy zabezpieczyli teren akcji, wydobyli pojazd z rowu w celu odłączenia akumulatora,  wycieków płynów eksploatacyjnych nie stwierdzono. Ruch na drodze na czas trwania działań odbywał się wahadłowo kierowany przez policję i straż miejską.

/tekst. mł.kpt.Tomasz Gowkielewicz, zdjęcia: asp.Robert Polak/