Świąteczny okres to tradycyjnie czas pracy służb i podmiotów ratowniczych. Braniewscy strażacy wzywani byli  do zdarzeń na terenie miasta i powiatu.

25 grudnia, około godziny 19:00 na drodze powiatowej Henrykowo – Glebisko w gm. Pieniężno, doszło do wypadku drogowego z udziałem mercedesa, którego kierowca uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący samochodem został przewieziony do szpitala, a droga powiatowa zablokowana przez rozbity pojazd na kilkadziesiąt minut.

W Braniewie, kilkanaście minut po północy, osobowa mazda wjechała do rzeki Pasłęki. Do zdarzenia doszło w pobliżu kładki dla pieszych od strony targowiska miejskiego. Z informacji uzyskanych od świadków zdarzenia wynikało, iż osoby podróżujące pojazdem zbiegły w chwili, gdy auto częściowo zatrzymało się w wodzie. Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu czy nie ma osób poszkodowanych, wydobyli uszkodzony samochód z rzeki. Teren w pobliżu miejsca został sprawdzony i przeszukany.

Kilkanaście minut po godz. 02:00 w Braniewie przy ulicy Armii Krajowej strażacy gasili drewniane pomieszczenie gospodarcze, które prawdopodobnie zostało celowo podpalone. Pomieszczenie znajdowało się przy budynku mieszkalnym. Po kilkunastu minutach pożar został ugaszony.

W działaniach ratowniczych uczestniczyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażacy-ochotnicy z jednostki OSP Pieniężno.

/st. kpt. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie/