9 grudnia po godzinie 15.00 zostaliśmy powiadomieni, że w miejscowości Bramka w gm. Morąg czołowo zderzyły się dwa samochody.

Na miejsce zdarzenia dyżurny stanowiska kierowania wysłał wozy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Morągu oraz miejscową jednsotkę OSP. W wyniku zdarzenia jedna osoba została zabrana do szpitala, a strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, sprawdzili pojazdy, odłączyli akumulatory oraz zabezpieczyli wycieki.  Gdy po dojeździe strażacy zabezpieczali miejsce pachołkami i lampami wydarzył się incydent. Jeden z kierowców ominął stojące pojazdy,  nie zastosował się do poleceń strażaka i nie zważając na wydawane komendy i znaki ruszył, potrącił tym samym strażaka, a następnie odjechał z miejsca. Poszkodowany strażak trafił do szpitala.

oprac: P. Wlazłowski, zdjęcia: Z. Jankowski