Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w pomieszczeniu warsztatowym budynku jednorodzinnego przy ulicy Białostockiej 23 w Olsztynie znajduje się dwóch mężczyzn poszkodowanych po przygnieceniu przez tokarkę. Obaj mężczyźni z poważnymi obrażeniami znajdowali się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. U jednego z poszkodowanych, będący na miejscu zdarzenia lekarz Pogotowia Ratunkowego rozpoznał objawy wstrząsu. Działania straży polegały na: - zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, - wykonaniu stabilizacji leżącej tokarki przy pomocy klinów, - uniesieniu tokarki i uwolnieniu poszkodowanego przy użyciu hydraulicznego rozpieracza ramieniowego - wykonaniu opatrunku osłonowego i stabilizacji kończyny dolnej starszego mężczyzny przy użyciu szyny, - prowadzeniu tlenoterapii biernej obu mężczyzn. - transporcie poszkodowanych mężczyzn do karetki na noszach typu deska, Utrudnieniem w działaniach była niedostateczna powierzchnia pola pracy w pomieszczeniu warsztatu, co uniemożliwiło wykorzystanie do podniesienia urządzenia hydraulicznego rozpieracza kolumnowego. W działaniach udział brały 3 zastępy PSP. Czas trwania akcji wynosił 1 godz. 10min.