W sobotę 20 września ok. godz. 9:23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gołdapi wpłynęło zgłoszenie o wypadku trzech samochodów osobowych w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 650 oraz drogi krajowej 65 (obwodnica Gołdapi).

Do zdarzenia natychmiast zostali wysłani gołdapscy strażacy, którzy zastali dwa rozbite samochody będące na skrzyżowaniu. W przydrożnym rowie znajdował się trzeci samochód – Daewoo Matiz. W autach stojących na jezdni nie było nikogo, niestety w Matizie znajdowała się nieprzytomna kobieta. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanej kobiety, a następnie wydostali ją na zewnątrz pojazdu, gdzie została jej udzielona niezbędna pomoc medyczna. Pomimo szybkiej i sprawnej akcji ratowniczej kobieta zmarła w karetce pogotowia. W wypadku zostały poszkodowane jeszcze dwie osoby, z których jedna została zabrana do szpitala na obserwację. Na miejscu działań obecny był śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

/tekst: kpt. Kamil Pawlukanis, zdjęcia: Jacek Rakowski, portal GOLDAP.INFO/