24 lipca (czwartek) na drodze powiatowej nr 1535N, przy zjeździe do miejscowości  Czarny Kier,z miał miejsce pożar ciągnika rolniczego. Dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim, po otrzymaniu zgłoszenia ok. godz.9.30, zadysponował dwa zastępy straży pożarnej z miejscowej jrg.

Strażacy zastali ciągnik rolniczy z przyczepą stojący na drodze objęty w całości ogniem. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palący się ciągnik. Kierujący pojazdem, podczas próby gaszenia, nawdychał się dymu i uskarżał się na duszności. Ratownicy podali poszkodowanemu 100% tlen i udzielili wsparcia psychicznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia karetki pogotowia poszkodowanego przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Trzydziestoletni mężczyzna został zabrany do szpitala powiatowego w Lidzbarku Warmińskim. Na czas działań gaśniczych droga była zablokowana całkowicie. Ciągnik  po ugaszeniu został odholowany przez właściciela, ratownicy posprzątali jezdnię po pożarze.

tekst: mł. kpt. Tomasz Gowkielewicz