W niedzielę, 1 czerwca o godz. 15:42 służba dyżurna Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymała informację o wypadku drogowym w miejscowości Jesionowo w gm. Pieniężno.

Na prostym odcinku drogi powiatowej volkswagen sharan zjechał na przeciwny pas i uderzył w przydrożne drzewo. Autem podróżowała kobieta z czwórką dzieci w wieku od 2 do 11 lat. Na miejsce  wypadku, oprócz pojazdów ratowniczych straży pożarnej, przybyły trzy zespoły ratownictwa medycznego i śmigłowce LPR z Olsztyna i Gdańska. Dwójka najciężej rannych dzieci została przetransportowana do szpitali śmigłowcami LPR natomiast pozostałe trzy osoby przewieziono do szpitali karetkami. Ruch na drodze został zablokowany w kilka godzin. Strażacy odłączyli akumulator w rozbitym pojeździe, zneutralizowali wycieki oraz pomagali w ewakuacji i transporcie poszkodowanych osób do jednostek latających oraz ZRM. Około godz. 20:00 ruch na drodze został przywrócony. N Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

/st. kpt. I. Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie/