W sobotę około godziny 12.30 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gołdapi wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Wróbel, gm. Banie Mazurskie. Strażak dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce dwa zastępy strażaków z gołdapskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz zastęp OSP Banie Mazurskie.

Przybyli na miejsce strażacy zastali pojazd marki Toyota przewrócony na dach. Pojazdem podróżowało 5 osób, które opuściły samochód przed przybyciem zastępu PSP. Dwie najciężej poszkodowane zespół ratownictwa medycznego zabrał do szpitala w Giżycku, pozostali lżej ranni poszkodowani, po zaopatrzeniu medycznym przez ratowników PSP, pozostali na miejscu zdarzenia.

Następnie, kilka minut po godzinie 22.30, telefon alarmowy 998 zadzwonił po raz kolejny. Zgłoszenie dotyczyło pożaru gospodarstwa rolnego w miejscowości Rożyńsk Wielki w gminie Gołdap. Zaalarmowani strażacy wyjechali do zdarzenia dwoma samochodami gaśniczymi z Gołdapi oraz po jednym z OSP z Grabowa i Dunajka. Na miejscu okazało się, że palą się obora oraz stodoła w opuszczonym gospodarstwie. Działania strażaków polegały na dogaszeniu palących się zabudowań oraz na niedopuszczeniu do rozprzestrzenienia się pożaru na budynek mieszkalny. Następnie przeszukaniu pogorzeliska pod kątem ewentualnych poszkodowanych. Na szczęście nikogo nie znaleziono. Akcja trwała 4 godziny i brało w niej udział  16 strażaków.

/tekst: kpt. Kamil Pawlukanis, zdjęcia dzięki uprzejmości portalu www.goldap.info/