Do bardzo groźnego wypadku doszło 22 kwietnia kilka minut przed 16:00 w miejscowości Fiugajki w gm. Dąbrówno.

Gdy strażacy dojechali na miejsce okazało się, że osobowy opel, którym  podróżowała czteroosobowa rodzina, uderzył czołowo w drzewo. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, wydostały się z auta przed przybyciem służb, a  zakleszczony w pojeździe nadal był kierowca. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, użyciu narzędzi hydraulicznych i wykonaniu dostępu do poszkodowanego mężczyzny. Gdy już wszystkie osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdem, strażacy pomagali w zaopatrywaniu poszkodowanych , zorganizowali i przygotowali lądowisko oraz przyjęli dwa helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

tekst: P. Wlazłowski, zdjęcia: B. Grzymowicz