W niedzielę, 13 kwietnia kilkanaście minut po godz. 18:00, na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Pieniężno osobowy peugeot uderzył w przydrożne drzewo.

Z niewyjaśnionych przyczyn kierujący autem osobowym zjechał na przeciwny pas drogi i uderzył czołowo w drzewo. Autem podróżowało dwóch mężczyzn oraz kobieta. W działaniach ratowniczych strażacy wykorzystali sprzęt hydrauliczny, którym wykonli dostęp do rannych osób. Usunęli elementy konstrukcyjne pojazdu, co umożliwiło wydobycie poszkodowanych. Dwie osoby zostały przewiezione przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitali w Olsztynie oraz Elblągu. Jedna osoba, pomimo prowadzonej reanimacji, zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Ze względu na prowadzone działania na miejscu wypadku, droga powiatowa Pakosze – Pieniężno została zablokowana na kilka godzin. Uszkodzony pojazd zabezpieczono, zneutralizowano wycieki. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa pojazdy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy-ochotnicy z OSP Pieniężno, dwa zespoły ratownictwa medycznego, policjanci oraz eurocopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Olsztyna.

st. kpt. I. Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie