W dniu 5 kwietnia 2014 r. o godz. 17:16 strażak dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku w miejscowości Stary Dwór Barciański. Do zdarzenia wyjechały dwa strażackie samochody z kętrzyńskiej jednostki i z OSP Barciany.

Pierwsi na miejscu zdarzenia byli strażacy-ochotnicy z Barcian, którzy stwierdzili, że samochód osobowy renault laguna uderzył w drzewo. Poszkodowanej pasażerce strażacy założyli kołnierz ortopedyczny i przekazali przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. Następnie poszkodowaną przekazali do śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego. Kierowcę, który uskarżał się na ból pleców i kręgosłupa, zabrała  karetka. W odległości ok. 50 m stał nastepny pojazd z widocznymi uszkodzeniami, pasażerowi nic się nie stało. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatorów, zabezpieczeniu lądowania śmigłowca. Droga została zablokowana w obu kierunkach przez policję, która ustala przyczynę zdarzenia.

Zdjęcia:  KP PSP Kętrzyn.

Przekazał: mł. bryg. Szymon Sapieha.