Do kolejnego wypadku doszło również w piątek, kilkanaście minut po godz. 22:00, na drodze szybkiego ruchu S 22, w pobliżu przejścia granicznego w Grzechotkach.  Zderzyły się volkswagen z oplem.

Pojazdami podróżowały łącznie 3 osoby, z których dwie zostały przewiezione do szpitali w Braniewie oraz Elblągu. Po zderzeniu uszkodzone auta zablokowały drogę. W działaniach ratowniczych strażacy wykorzystali sprzęt hydrauliczny, którym wykonali dostęp do rannej kobiety kierującej oplem. Usunęli bok pojazdu, co umożliwiło wydobycie poszkodowanej kobiety. Uszkodzone pojazdy zabezpieczyli, zneutralizowali wycieki. Na czas prowadzenia działań ruch na drodze został wstrzymany. W działaniach ratowniczych uczestniczyły trzy pojazdy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy-ochotnicy z OSP Żelazna Góra, dwa zespoły ratownictwa medycznego, policjanci, funkcjonariusze straży granicznej oraz przedstawiciele zarządcy drogi. Utrudnienia w ruchu  trwały ponad 3 godziny.

/tekst i zdjęcia: st. kpt. I. Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie/