W dniu 3 kwietnia 2014 r. o godz. 10. 56 strażak dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej Kętrzyn – Giżycko, w okolicach miejscowości Martiany. Do zdarzenia wyjechały  trzy samochody z kętrzyńskiej jednostki.

Ssamochód ciężarowy uderzył w drzewo. Kierowca nie mógł sam wydostać się z uszkodzonej kabiny pojazdu. Działania kętrzyńskich strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatorów i wydobyciu kierowcy z rozbitej kabiny.. Aby wydobyć poszkodowanego kierowcę, musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Drobne wycieki płynów eksploatacyjnych strażacy zneutralizowali specjalnym sorbentem.

Z chwilą odholowania pojazdu i naczepy strażacy wycięli uszkodzone drzewo stwarzające zagrożenie kolejnym użytkownikom drogi. Na tym działania strażackie zakończono. Na miejscu pozostał patrol kętrzyńskiej Policji.

W czasie działań ratowniczych droga była całkowicie zablokowana.

Zdjęcia: st. asp. Mariusz Czajkowski.

Przekazał: mł. bryg. Szymon Sapieha.