21 marca, o godzinie 19:34 zostaliśmy powiadomieni o czołowym zderzeniu dwóch ciężarówek na krajowej 7. w Szyldaku.

Na miejscu okazało się, że po zderzeniu pojazdów natychmiastowej pomocy wymagają ich kierowcy.  Jeden z nich jest uwięziony w zmiażdżonej kabinie, drugi natomiast jest przygnieciony przez karoserię. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli prąd w  pojazdach, używając narzędzi hydraulicznych pocięli elementy kabiny i  ewakuowali rannego kierowcę. Przy drugim z pojazdów strażacy narzędziami podnieśli karoserię, uwolnili poszkodowanego i przekazali zespołowi pogotowia ratunkowego.  Następnie sprawdzili teren wokół czy nie ma innych osób poszkodowanych, przepompowali olej napędowy z  uszkodzonego zbiornika do beczek oraz zneutralizowali płyny eksploatacyjne na drodze.

tekst: P. Wlazłowski, zdjęcia: P. Żarkiewicz