W dniu 25 lutego 2014 r. o godz. 10. 08 wezwano strażaków do wypadku, który wydarzył się w Kętrzynie na ul. Dworcowej.  Do zdarzenia wyjechały  dwa samochody z kętrzyńskiej jednostki.

Samochód marki VW Passat, wyjeżdżając z ulicy Cukrowniczej, zderzył się z jadącym ulicą Dworcową mercedesem. W wyniku zderzenia, z passata wyciekły płyny i olej. Ulica Dworcowa była całkowicie zablokowana. Volkswagenem jechała 4.osobowa rodzina (małżeństwo i dwójka dzieci), mercedesem 1 osoba. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca stłuczki, odłączenie akumulatorów oraz instalacji gazowej, usunięciu plam olejowych przy pomocy specjalnego sorbentu. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego przebadał wszystkich uczestników kolizji. Żadna z nich nie została hospitalizowana. Po załadowaniu volkswagena przez lawetę jezdnię uprzątnięto z sorbentu i fragmentów uszkodzonych samochodów. Działania strażaków trwały 45 minut. Na miejscu pozostał patrol kętrzyńskiej policji, badający okoliczności i przyczynę zdarzenia.

/zdjęcia: st. asp. Mariusz Czajkowski. tekst: mł. bryg. Szymon Sapieha/.