Do groźnego wypadku doszło 30 grudnia około godz. 11:10 na drodze wojewódzkiej w okolicach Narzymia, na terenie powiatu działdowskiego.

Przypuszczalnie, na skutek wymuszenia pierwszeństwa na skrzyżowaniu, samochód osobowy uderzył w tył jadącego do Działdowa busa, przewożącego pasażerów. Do miejsca zdarzenia jednocześnie dojechały dwa zespoły pogotowia ratunkowego i zastęp jrg Działdowo. Samochodami podróżowało łącznie 17 osób, z czego 15 busem. Wszyscy samodzielnie opuścili pojazdy jeszcze przed przybyciem pogotowia i straży pożarnej. W pierwszej kolejności służby ratownicze udzielili pomocy dziewięciu najbardziej poszkodowanym osobom, w tym dwójce dzieci, po czym przewieziono je do szpitala w Działdowie. Pozostali poszkodowani zostali zbadani na miejscu wypadku, po czym również sukcesywnie byli przewożeni do szpitali. Jedna z poszkodowanych, 15.letnia dziewczyna, śmigłowcem została przetransportowana do szpitala w Olsztynie. Działania strażaków polegały ponadto na zabezpieczeniu pojazdów przed możliwością zapalenia oraz zabezpieczeniu i przygotowaniu miejsca lądowania śmigłowca. W działaniach brało udział 6 zastępów straży pożarnej, policja, pogotowie ratunkowe i służba drogowa. Zniszczeniu uległ bus marki Mercedes Sprinter oraz przedni pas samochodu osobowego marki Mazda. Straty materialne oszacowano wstępnie na około 20 tys. zł.

/opr.: mł. bryg. Leszek Góralski – oficer prasowy KP PSP Działdowo; zdj.: KP PSP Działdowo/