W sobotę, 16 listopada strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odnotowali trzy zdarzenia drogowe, które miały miejsce na terenie miasta Braniewa oraz powiatu.

Do pierwszego zdarzenia doszło kilkanaście minut po godz. 12:00 w miejscowości Cieszęta w gm. Pinieżno. Na łuku drogi wojewódzkiej W 507, kobieta kierująca pojazdem osobowym marki honda accord straciła panowanie nad autem, które uderzyło bokiem w przydrożne drzewo. Samochodem podróżowała kobieta i dziecko, którzy nie odnieśli obrażeń.  Ze względu na brak pełnej informacji o miejscu zdarzenia oraz uwzględniając rejon pomocy wzajemnej zadysponowano strażaków PSP z Braniewa, Lidzbarka Warmińskiego oraz strażaków-ochotników z OSP: Pieniężno i Orneta, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policjantów z Braniewa. Utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej trwały kilkadziesiąt minut.

Kolejne zdarzenie odnotowano około godz. 14:00 na drodze krajowej K 54 w Braniewie przy ulicy Gdańskiej. Kierujący skuterem został potrącony przez auto osobowe a następnie przewrócił się na drogę. Z ogólnymi obrażeniami został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, zneutralizowali wycieki paliwa z jednośladu. Do czasu zakończenia działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo. W działaniach uczestniczył jeden pojazd ratowniczy z JRG PSP w Braniewie, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

Kilkanaście minut później strażacy zostali wezwani do kolejnego zdarzenia z udziałem pojazdu osobowego marki BMW, który prawdopodobnie uczestniczył w kolizji z jednośladem. Kierujący BMW uszkodził pojazd uderzając w przydrożne kamienie a następnie auto wpadło do rowu. Do zdarzenia doszło w Braniewie przy ulicy Łąkowej. Strażacy odłączyli akumulator, sprawdzili czy nie ma osób poszkodowanych oraz zneutralizowali wycieki oleju. W działaniach uczestniczyły dwa pojazdy z JRG PSP w Braniewie oraz patrol policji. Okoliczności zdarzeń wyjaśniają braniewscy policjanci.

/st. kpt. I. Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie/