22 października, kilkanaście minut po godz. 09:00, w pobliżu miejscowości Wyszkowo w gm. Lelkowo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego motorowerem. Mieszkaniem Wyszkowa, prawdopodobnie podczas jazdy zasłabł i przewrócił się na drodze powiatowej.

Został zaopatrzony medycznie przez zespół ratownictwa medycznego. Ze względu na stan zdrowia mężczyzna został zabrany eurocopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do olsztyńskiego szpitala. Miejsce zdarzenia oraz lądowisko zostało zabezpieczone przez strażaków. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę. W działaniach uczestniczyli strażacy PSP z Braniewa, strażacy-ochotnicy z OSP Lelkowo, zespół ratownictwa medycznego z Pieniężna oraz policjanci.

/st. kpt. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie/