17 października, około godz. 13:00 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi wojewódzkiej W 512, w pobliżu miejscowości Pluty w gm. Pieniężno.

Na miejscu wypadku okazało się, że doszło do czołowego zderzenia volkswagena oraz peugeota. Jeden z pojazdów po zderzeniu wpadł do przydrożnego rowu. Dwie osoby kierujące pojazdami zostały zabrane do szpitala przez zespoły ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulatory w uszkodzonych autach oraz zneutralizowali wycieki. Miejsce zostało zabezpieczone, a do czasu usunięcia uszkodzonych pojazdów zorganizowano objazd. W działaniach uczestniczyli strażacy z JRG PSP w Braniewie, strażacy-ochotnicy z OSP Pluty i Pieniężno, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

/st. kpt. I. Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie/