We wtorek, około godz. 19:00 na jednym ze skrzyżowań przy ulicy Gdańskiej w Braniewie doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem trzech pojazdów.

Kierowcai toyoty nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemuu renault 19 w wyniku czego doszło do zderzenia samochodów. Renault uderzył w toyotę, a następnie w jadącego przeciwnym pasem busa. Siła uderzenia była tak duża, że auta zostały odrzucone od siebie o kilkanaście metrów. Dwie osoby zostały ranne i przewiezione do szpitala. Ze względu na charakter zdarzenia, na miejsce zadysponowano trzy pojazdy ratownicze straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz policjantów. Strażacy  pomogli w udzielaniu pomocy medycznej poszkodowanym, odłączyli akumulatory w uszkodzonych autach, zneutralizowali wycieki oraz usunęli z drogi rozrzucone elementy konstrukcyjne rozbitych aut. Na czas prowadzenia działań ruch na odcinku drogi krajowej K54 został wstrzymany, zorganizowano objazdy. Okoliczności wypadku wyjaśnia braniewska policja.

/st. kpt. I. Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie/