Dwie kobiety zostały ranne w wypadku trzech pojazdów, do którego doszło w poniedziałek, tuż po godzinie 15. na przedmieściach Nowego Miasta Lubawskiego.

Do nowomiejskiej KP PSP trafiło zgłoszenie o wypadku trzech samochodów osobowych, który wydarzył się na ulicy Narutowicza. Do zdarzenia niezwłocznie wysłano trzy zastępy z jrg PSP i OSP w Marzęcicach.

Ratownicy na miejscu zastali trzy uszkodzone pojazdy osobowe. Czterech uczestników wypadku znajdowało się poza pojazdami, wszyscy byli przytomni. Dwie podróżujące kobiety uskarżały się na bóle klatki piersiowej, jedna z kobiet będąca w piątym miesiącu ciąży na bóle nadbrzusza. Ratownicy zabezpieczyli teren działań ratowniczych i udzielili kobietom kwalifikowanej pierwszej pomocy. Do chwili przyjazdu policji ruch na drodze został całkowicie wstrzymany. Dwie uczestniczki wypadku zostały przekazane przybyłej po kilkunastu minutach na miejsce zdarzenia obsadzie zespołu ratownictwa medycznego i zabrane na obserwację do szpitala powiatowego w Nowym Mieście Lub. Do wykonania czynności służbowych przystąpiła policja. W tym czasie ruch na drodze prowadzony był wahadłowo. Na miejsce wezwano trzy pojazdy-lawety w celu zabrania uszkodzonych pojazdów. Na koniec ratownicy przeprowadzili sorpcję wyciekłych płynów eksploatacyjnych i uprzątnęli drogę z pozostałości plastikowych elementów karoserii. Akcja trwała ponad dwie godziny.

Przypuszczalną przyczyną wypadku było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez jednego z uczestników ruchu drogowego. Sprawę bada policja. Straty oszacowano na kwotę 22 tys. zł.

/tekst: asp. sztab. Michał Błaszkowski, of. prasowy KP PSP, foto: archiwum KP PSP./