Jeszcze nie zakończono akcji przy ul. Gizewiusza, a wybuchł kolejny pożar. Kilka minut przed 14:00, 4 września, do stanowiska kierowania komendanta powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze kurnika przy ul. Sosnowej w Miedzylesiu koło Ostródy.

Na miejsce wysłano wozy z jrg Ostróda, OSP Ostróda oraz zastępy, które jeszcze dogaszały pożar przy ul. Gizewiusza. Gdy jednostki dojeżdżały na miejsce widoczne były kłęby dymu dobywające się ze szczytu obiektu. Podano wodę z linii gaśniczych poprzez okna i drzwi do środka części mieszkalnej objętej pożarem. Podczas działań gaśniczych otrzymano informację o prawdopodobnej osobie wewnątrz pomieszczeń socjalnych. Wprowadzono ratowników do środka, sukcesywnie przeszukując pomieszczenia w celu odnalezienia osoby poszkodowanej.

Po dojeździe kolejnych jednostek za pomocą sprzętu hydraulicznego otwarto wrota kurnika z jednoczesną wentylacją nadciśnieniową.  W trakcie przeszukania w jednym z pomieszczeń objętych pożarem natrafiono na osobę poszkodowaną. Natychmiast została ewakuowana na zewnątrz. U kobiety stwierdzono brak tętna i oddechu, strażacy rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, którą prowadzili do czasu przybycia i przejęcia poszkodowanej przez pogotowie ratunkowe. Niestety, mimo działań ratowników nie udało się przywrócić funkcji życiowych, lekarz stwierdził zgon. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania, usuwano nadpalone elementy na zewnątrz i dogaszano, rozbierano metalowe poszycie dachu i dogaszano tlące się elementy konstrukcji. Akcja trwała 4 godziny.

tekst: P. Wlazłowski, zdjęcia: K. Krajewski