We wtorek, 13 sierpnia braniewscy strażacy dwukrotnie byli wzywani do wypadków drogowych, do których doszło na terenie powiatu braniewskiego.

Około godziny 07:00 na prostym odcinku drogi wojewódzkiej W 507, pomiędzy miejscowościami Maciejewo – Lipowina,  zderzyły się dwa pojazdy. Osobowy citroen uderzył w tył stojącego na drodze forda. Nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Strażacy  odłączyli akumulatory w uszkodzonych autach, sprawdzili czy nie ma wycieków oraz usunęli z drogi wojewódzkiej rozrzucone elementy konstrukcyjne pojazdów. Utrudnienia w ruchu  trwały około godziny. Na miejsce zadysponowano dwa pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, zespół ratownictwa medycznego oraz braniewskich policjantów.

Do drugiego zdarzenia doszło kilkanaście minut po godz. 14:00. Na łuku drogi powiatowej w pobliżu Pieniężna, kierujący pojazdem osobowym marki fiat zjechał na przeciwny pas drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna kierujący autem został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunęli z drogi na pobocze uszkodzony pojazd oraz rozrzucone elementy. Utrudnienia w ruchu trwały około 45 minut. W działaniach uczestniczyli strażacy z jrg PSP w Braniewie, strażacy-ochotnicy z OSP Pieniężno, zespół ratownictwa medycznego oraz dwa patrole policji.

Opracował: st. kpt. I. Ścibiorek