Dzisiaj, 23 lipca br. w godzinach przedpołudniowych, nowomiejską KP PSP powiadomiono o zderzeniu rejsowego autobusu z samochodem ciężarowym. Zdarzenie miało miejsce na ul. Grunwaldzkiej w Nowym Mieście Lub.

Dyżurny operacyjny niezwłocznie zaalarmował niezbędne siły i środki oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy zastali przewożący 8 osób autobus, który najechał na naczepę samochodu ciężarowego. Sześciu pasażerów opuściło samodzielnie pojazd jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych, jeden z pasażerów, nie uskarżający się na żadne dolegliwości, był w trakcie jego opuszczania. Kierowca autobusu znajdował się w pojeździe, nie był zakleszczony, lecz uskarżał się na ból kończyn, które były zakrwawione. Ratownicy PSP przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy, a po zaopatrzeniu kończyny i unieruchomieniu na desce ortopedycznej, na mocy decyzji lekarza ZRM, przetransportowali go do ambulansu. Pozostali uczestnicy wypadku z niewielkimi obrażeniami (drobne rany cięte, ogólne potłuczenia) zostali przebadani przez lekarza i zaopatrzeni przez ratowników medycznych. Dwoma karetkami zabrano ogółem 6 osób na szczegółowe badania do szpitala powiatowego w Nowym Mieście Lub.

Po przeprowadzeniu czynności przez policję, ratownicy uprzątnęli drogę z pozostałości uszkodzonych elementów karoserii i przywrócili ruch na drodze w obu kierunkach. Cała akcja trwała ponad dwie godziny a straty wyniosły około 15 tys. zł. Przyczynę powstania tego wypadku bada policja.

/asp. sztab. Michał Błaszkowski, KP PSP w Nowym Mieście Lub., foto: archiwum KP PSP./