W dniu 7 lipca br. tuż po godzinie 15 strażak dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP w Kętrzynie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku, w miejscowości Robawy.

Doszło tam do zderzenia trzech samochodów na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich. Skręcający samochód Opel Omega został uderzony  w bok przez nadjeżdżający z naprzeciwka Chewrolet Aveo, który odbijając się o Omegi zderzył się czołowo z  Fiatem  Cinquecento.

Na miejsce zdarzenia został zadysponowany zastęp z OSP Reszel i dwa zastępy z PSP Kętrzyn. Równocześnie na miejsce wypadku zadysponowano trzy karetki  ZRM  i śmigłowiec  LPR.

W  wyniku zderzenia zakleszczony został kierowca Cinqecento. Druga osoba z tego samochodu również znajdowała się w środku  tego pojazdu narzekając na ból kręgosłupa i nie mogła sama opuścić pojazdu. Równocześnie ze strażakami na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się trzecią osobą poszkodowaną z Cinqecento. Pozostałe osoby uczestniczące w wypadku same opuściły pojazdy. Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu do poszkodowanych,  na następnie pomocy w transporcie   poszkodowanych do karetek i wezwanego na miejsce wypadku śmigłowca LPR. decyzją lekarza kierującego działaniami medycznymi do szpitali w Kętrzynie, Biskupcu, Bartoszycach i Olsztynie zostało zabranych pięć z siedmiu uczestniczących w zdarzeniu osób.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory i zneutralizowali drobne wycieki płynów eksploatacyjnych.

Dalsze działania strażaków polegały na pomocy policji w kierowaniu ruchem. Po wykonaniu czynności przez  techników policyjnych i zabraniu uszkodzonych aut działania zostały zakończone.  Droga była nieprzejezdna przez ok. 4 godziny.

Zdjęcia i tekst st. asp. Mariusz Czajkowski