W sobotę, 6 lipca braniewscy strażacy z jrg PSP odnotowali dwa zdarzenia komunikacyjne z udziałem motocykla oraz pojazdu osobowego. W wypadkach dwie osoby zostały ranne.

Pierwsze zdarzenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem motocykla marki honda wpłynęło do służby dyżurnej powiatowego stanowiska kierowania PSP w Braniewie około godz. 10:00. Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi ekspresowej S 22 pomiędzy węzłem drogowym Braniewo Północ a przejściem granicznym w Grzechotkach. Kierujący motocyklem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem a następnie motocykl zjechał na pobocze i uderzył w betonowy przyczółek wiaduktu. Ranny motocyklista zatrzymał się na środku jezdni kilkadziesiąt metrów od rozbitego doszczętnie pojazdu. Z licznymi obrażeniami został przewieziony do elbląskiego szpitala. Ruch na drodze S 22 przez ponad godzinę był utrudniony. W działania uczestniczyli strażacy z jrg PSP w Braniewie, zespół ratownictwa medycznego oraz policjanci z KPP w Braniewie.

Informacja o kolejnym wypadku wpłynęła do braniewskich strażaków około godz. 11:00. Na drodze wojewódzkie W 507, samochód marki renault laguna w którym podróżowały cztery osoby uderzył bokiem w przydrożne drzewo. Do zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Piotrowiec w gm. Pieniężno. Jedna osoba została przewieziona do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Strażacy obecni na miejscu wypadku sprawdzili czy nie ma innych osób poszkodowanych, pomagali w udzielaniu pomocy medycznej, zabezpieczyli miejsce wypadku. W działaniach ratowniczych uczestniczyli strażacy z jrg PSP w Braniewie, strażacy-ochotnicy z OSP Pieniężno, zespół ratownictwa medycznego z Ornety oraz patrol policji.

/st. kpt. I. Ścibiorek/