30 czerwca, około godz. 22:30 służba dyżurna powiatowego stanowiska kierowania PSP w Braniewie otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pojazdu osobowego marki seat na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Pierzchały w gm. Płoskinia.

Seat na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze a następnie wpadł do przydrożnego rowu i dachował. Na miejscu wypadku strażacy zastali pojazd osobowy, w którym nie było osób poszkodowanych. W działaniach uczestniczyli strażacy z jrg PSP w Braniewie oraz wojskowej straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i patrol policji.  Strażacy obecni na miejscu wypadku sprawdzili czy nie ma wycieków z uszkodzonego auta, odłączyli akumulator oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Sprawdzono pobliski teren czy nie ma osób poszkodowanych. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają braniewscy policjanci.

/st. kpt. I. Ścibiorek/