W dniu 18 czerwca br. o godz. 15:21 strażak dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP Kętrzyn otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej Kętrzyn – Bartoszyce, w okolicach miejscowości Garbno.

Do zdarzenia alarmowo wyjechali strażacy z Kętrzyna oraz ochotnicy z Korsz. W całym zdarzeniu brały udział dwa pojazdy: ciągnik rolniczy z opryskiwaczem i samochód ciężarowy z naczepą.

Najprawdopodobniej podczas manewru wyprzedzania doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym. W wyniku zderzenia samochód ciężarowy blokował lewy pas ruchu, a ciągnik rolniczy wraz z rozbitym opryskiwaczem blokował prawy pas. Kierowca ciężarówki (przytomny, chodzący) znajdował się poza pojazdem i nie potrzebował pomocy medycznej. Kierowca ciągnika rolniczego również sam opuścił pojazd (przytomny, chodzący, z raną głowy). Razem ze strażakami na miejsce przybyła karetka zespołu ratownictwa medycznego, której obsada zajęła się poszkodowanym i odwiozła go do szpitala powiatowego w Kętrzynie.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach,  unieszkodliwieniu sorbentem niewielkiej plamy oleju z przedniego mostu ciągnika rolniczego.  Po wykonaniu czynności zabezpieczających na miejscu pozostali strażacy-ochotnicy z Korsz, w celu zebrania wyciekającego oleju z ciągnika rolniczego.

Zniszczone zostały:  opryskiwacz rolniczy, przedni most oraz osłony ciągnika rolniczego, osłony naczepy, lusterka, boczna szyba oraz drzwi kabiny, Na miejscu zdarzenia pozostali kętrzyńscy policjanci, którzy badają okoliczności całego zdarzenia.

To kolejny groźny wypadek w powiecie kętrzyńskim w ostatnim czasie. W związku z rozpoczynającym się okresem wakacyjnym, a co za tym idzie większym ruchem pojazdów oraz w związku ze zwiększonym ruchem maszyn rolniczych, strażacy i policjanci apelują do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach naszego powiatu.

/zdjęcia: st. asp. Mariusz Czajkowski; tekst:  mł. bryg. Szymon Sapieha/.